Бірюк Людмила Яківна – доктор педагогічних наук, професор.

Загальний педагогічний стаж – 45 років. У Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка працює з 1990 року.

З 1991 року навчалась в аспірантурі при Харківському педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди. Тема дисертаційного дослідження на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук «Збагачення словникового запасу молодших школярів у процесі вивчення російських народних казок», захищена 18.09.1996 р. в Інституті педагогіки АПН України; КН № 011787 від 18.09.1996 р.

Навчалась в докторантурі при Інституті психології і педагогіки НПУ імені М.П. Драгоманова. Тема дисертаційного дослідження на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук «Теорія і технології формування комунікативної компетентності з російської мови майбутнього вчителя початкових класів у процесі професійної підготовки», захищена в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького; ДД № 001569 від 25.01.2013 р.

Рішенням Атестаційної колегії від 29.09.2015 року присвоєно вчене звання професора кафедри педагогіки і психології початкової освіти.

Коло наукових інтересів охоплює проблеми розвитку словникового запасу учнів початкових класів; підготовка студентів факультету початкової освіти до формування комунікативної компетентності молодших школярів.

Автор близько 100 публікацій, в тому числі у виданнях, що індексуються у наукометричній базі Index Copernicus.

Нагороди та відзнаки:

1) нагрудний знак «Відмінник освіти України», посвідчення № 55169, наказ № 694-К від 18.09.2001 р.

2) Грамота   Сумської обласної ради, 2013р.

3) Грамота Глухівської міської ради, 2013 р.

4) Грамота Глухівського державного педагогічного університету, 2010 р.

5) Грамота Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, 2012 р.

6) Почесне звання «Заслужений працівник освіти України», 2018 р., указ президента України № 300.