illina

Ільїна Ніна Михайлівна

кандидат психологічних наук,  доцент

Тема дослідження на здобуття наукового ступеня кандидата психологічних наук: «Проблема мовлення в українській психології (на матеріалі наукової спадщини Б.Ф. Баєва та І.О. Синиці)» (спеціалізована вчена рада Д. 26.453.01 Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України. – 23.05.2003).

Наукові інтереси: конфлікти в системі «вчитель-учень»; професійність сучасного вчителя (інтелігентність, толерантність та інші чесноти); проблеми творчої та обдарованої особистості (природа обдарованості та можливість її реалізації, соціальний запит творчої людини в умовах сьогодення); геронтопсихологія.

Авторка понад 40 публікацій. Основні з них: навчальний посібник з грифом МОН України «Загальна психологія в екзаменаційних питаннях і відповідях» (2009), «Конфлікти в загальноосвітній школі» (2015), «Психологія творчості та обдарованості» (2018). Співавтор посібників «Психологія сім’ї» (2008, 2009) (гриф МОН України), «Контрольні завдання з психологічних дисциплін» (2010); «Загальна психологія: теорія і практикум з грифом МОН України» (2011) (співавтор – С.О. Мисник), «Підготовка до державного екзамену з психології: навчально-методичний посібник» [заг. ред. Н. М. Ільїна] (2018), «Психологія: навчальний посібник» [заг. ред. Н. М. Ільїна].

Нагороди: Почесна грамота Міністерства освіти і науки України (2009), нагрудний знак «Відмінник освіти» (2014).