25 та 26 лютого 2016 товариство молодих вчених Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка спільно з міською радою, Глухівським краєзнавчим музеєм, школою мистецтв імені М. Березовського, презентувало науково-творчий проект – Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Глухів музичний: земля Березовського і Бортнянського» (голова товариства – доцент О. С. Благосмислов).

Конференція була присвячена пам’ятним датам: 270-річчю від Дня народження Максима Созонтовича Березовського та 265-річчя з Дня народження Дмитра Степановича Бортнянського, об’єднала 180 учасників з 16 навчальних закладів України: Києва, Харкова, Одеси, Чернівців, Сум, Конотопа, Шостки та Глухова. Значну зацікавленість до наукового форуму проявило студентство, що склало третину від заявлених до участі тем.
Почесним гостем конференції був Глухівський міський голова Мішель Терещенко.

DSC 2325

У заході взяв участь хор студентів та викладачів Глухівського НПУ імені О. Довженка, керівник – канд. педагогічних наук, доцент, декан факультету початкової освіти Наталія Гречаник. У виконанні колективу прозвучала молитва на музику Дмитра Бортнянського «Отче наш».

SDC10046

Важливим змістовним наповненням мистецького заходу стала виставка творів декоративно-прикладного мистецтва студентів ГНПУ ім. О.Довженка та їх наставника – керівника центру відродження духовних традицій народного мистецтва Сіверщини «Калинові криниці», доцента кафедри теорії і методики початкової освіти, заслуженого працівника народної освіти України, члена Національної спілки художників України Олександра Єгоровича Ковальова.

DSC0585

Роботи митця та його вихованців створили у конференц-залі краєзнавчого музею неперевершений духовний колорит сіверського краю, втілений у традиційному народному мистецтві – вишитих рушниках, різьбленні по дереву, витинанках та живопису.

Забезпечив мистецький проект музичним інструментом електронне «сценічне фортепіано» та акустичним обладнанням приватний підприємець міста Глухова Володимир Геннадійович Опутін. Він також виступив і у ролі ансамбліста (електронний клавесин) з доцентом кафедри педагогіки і психології початкової освіти ГНПУ Геннадієм Голякою. Дует виконав Другу частину до-мажорної сонати Д. Бортнянського для клавесина, у перекладенні для сопілки прими, сопілки тенор та клавесину. Слід зазначити, що це був прем'єрний виступ, оскільки перекладення музичного твору для такого неординарного інструментального складу Геннадій Голяка підготував саме для цієї мистецької події.
Успіх конференції став результатом спільних зусиль усіх, хто долучився до її організації та проведення.

IMG 20160225 085951