1В університеті розпочалися щорічні дні науки. Кожного року їх тематика змінюється, у нинішньому вона звучить так: «Актуальні проблеми освіти і науки у світлі євроінтеграції». 31 березня 2016 р. на факультетах та інституті відбулися звітні науково-практичні конференції студентів та магістрантів.

На факультеті початкової освіти активно долучилися до проведення заходу. На пленарному засіданні були присутні понад 80 викладачів, магістрів та студентів. Заслухано 12 доповідей, з них 10 магістрантів і 2 студентів.

Відзначено кращі з них:

3
І місце: Сєрой Артем Вікторович, студент групи 42-ПО, науковий керівник доц. Ковальов О. Є. Тема доповіді: «Мистецтво іконопису в творчості Руслана Деревцова».

ІІ місце: Шевченко Вікторія Миколаївна, магістранта факультету початкової освіти, науковий керівник доктор пед. н., проф. Бірюк Л.Я. Тема доповіді: «Підготовка майбутніх учителів до організації проектної діяльності учнів».

ІІІ місце: Савченко Аліна Олесандрівна, магістранта факультету початкової освіти, науковий керівник доктор пед. н., проф. Бірюк Л.Я. Тема доповіді: «Психолого-лінгвістичні засади формування комунікативної компетентності учнів початкових класів».

4
Виступи студентів та магістрів продовжилися на секційних засіданнях де також виявили кращі наукові розвідки:

2
Секція ТЕОРІЇ І МЕТОДИКИ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ
Керівник секції канд. пед. н., ст. викл. Шрамко О.О.,
секретар – магістрантка Шевченко В.М.
І місце:
Горгола Т. В., магістранта факультету початкової освіти, науковий керівник канд. пед. н., ст. викл. Пінчук І. О. Тема доповіді: «Комунікативні вправи як засіб формування англомовного діалогічного мовлення учнів 3 класів».

ІІ місце розділили:
Хімченко В.В., студентка групи 21-ПО, науковий керівник канд. пед. н., ст. викл. Ігнатенко О. В. Тема доповіді: «Розвиток творчих здібностей молодший школярів на уроках інформатики».
Кравцова О., студентка групи 11-ПО, науковий керівник канд. пед. н., доц. Демидчик Г.С. Тема доповіді: «Усна педагогічна творчість – витвір «педагогічного генія народу» (К. Ушинський)».

ІІІ місце :
Зеленська О. М., студентка групи 42-ПО, науковий керівник: канд. пед. н., доц. Собко В. О. Тема доповіді: «Формування у молодших школярів орфографічної грамотності у процесі роботи над словниковими словами».
Гришанова С.В., студентка групи 32-ПО, науковий керівник доц. Ковальов О. Є. Тема доповіді: «Формування творчих здібностей учнів початкової школи на уроках декоративного малювання засобами народного мистецтва».
Кисілевич О.В., студентка групи 42-ПО, науковий керівник доц. Ковальов О. Є. Тема доповіді: «Вивчення творів декоративного мистецтва Сіверщини як складова професійної підготовки вчителів образотворчого мистецтва 1-4 класів».
6

Секція ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ
Керівник секції: доктор пед. н., проф. Бірюк Л. Я.,
секретар – магістрант Озмитель М.М.
І місце:
Гаркавенко Дарина Олегівна, студентка групи 42-ПО, науковий керівник канд. мистецтвознавства, доц. Голяка Г.П. Тема доповіді: «Духовна музика як явище мистецтва».

ІІ місце:
Новик Ольга Олександрівна, студентка групи 51-ПО, науковий керівник канд.пед. н., доц. Мішедченко В.В. Тема доповіді: «Д.Бортнянський – видатний композитор Глухівщини».

ІІІ місце:
Ямчинський Євген Леонідович, студент групи 42-ПО, науковий керівник канд. мистецтвознавства, доц. Голяка Г.П. Тема доповіді: «Сопілкова гра в аспекті відродження музичних традицій України».
5

Секція ЗАГАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ, ПСИХОЛОГІЇ
ТА МЕНЕДЖМЕНТУ ОСВІТИ
Керівник секції: доктор пед.н. проф. Луценко Г.В.,
секретар – асист. Тищенко Л.І.
7

І місце:
Крот А.Л., студентка групи 33-М, науковий керівник канд.пед. н., доц. Біліченко П. Г. Тема доповіді: «Роль членів родини меценатів Терещенків у поширенні жіночої гімназійної освіти на Глухівщині у кінці ХІХ ст.».
ІІ місце:
Свистунова Ю.О., студентка групи 31-Б науковий керівник канд.пед. н., доц. Зайцева О. М. Тема доповіді: «Сутність та функції сучасної інноваційної діяльності директора школи як менеджера».
ІІІ місце:
Шевцова В.В. , студентка групи 32-А науковий керівник канд.пед. н., доц. Іващенко М. В. Тема доповіді: «Використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчанні англійської мови учнів з особливими освітніми потребами».

8

Вітаємо усіх переможців та їх керівників!