Досвідчені педагоги – вчитель вищої категорії, учитель-методист Глухівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Валентина Миколаївна Терещенко і декан факультету початкової освіти Глухівського національного педагогічного факультету кандидат педагогічних наук, доцент Наталія Ігорівна Гречаник втілили в життя прекрасний задум, метою якого було прилучення до народних звичаїв. Це було захоплююче свято народної пісні, танцю, народного костюма, на яке в прикрашеній березовими гілочками з різнокольоровими стрічками й пташками актовій залі школи зібралися колеги Валентини Миколаївни, учні, їхні батьки, бабусі й дідусі, викладачі й студенти університету. Всі вони були свідками дійства, яким наші предки зустрічали настання весни. Співом і танцями вони виявляли радість і любов до життя, бо весна – пора любові й ладування в цілому Світі.

Всі присутні були активними учасниками заходу. Ведучі – студенти Новик Ольга і Сокіра Марина знайомили з історією свята зустрічі весни, обрядовими діями.

Першокласники разом зі студентами співали веснянки (їх в різних регіонах України називали гаївками, гагілками або шумівками), танцювали «Кривий танок», водили «Подоляночку» під сольнийсупровід флейти, якою вправно володіє Владислав Гриневич. До цих дійств долучився й аматорський хоровий колектив викладачів і працівників факультету початкової освіти педуніверситету. До речі, на святі виконувалися пісні Глухівського району й інших районів Сумської області.

Навесні люди вдягали своє найкраще вбрання, яке готували цілу зиму. І присутнім обрядові народні костюми представила головний зберігач фондів науковий співробітник Глухівського краєзнавчого музею Олена Володимирівна Онопрієнко.

Аж ось «Біжить, сміється, сіє трави маленька дівчинка Весна – весела, гарна й кучерява, і пісня ллється голосна». І вже разом з дівчиною-Весною кружляють діти у танку, грають в народні ігри і забави. Лунають дзвінкі пісні, сміх, веселощі.

В рамках свята було проведено майстер-класи з виготовлення ляльки-мотанки(з такими новими ляльками навесні виходили гратися дівчата) майстром народної іграшки Світланою Миколаївною Грибан, свищика – татом першокласника Олексія Кросовського Олександром Анатолійовичем, печива-пташок – бабусею Вови Чонгіна Ольгою Григорівною Жибік із села Сваркового. І дівчатка, і хлопчики з інтересом переймали досвід старших поколінь.

Ніхто не залишився байдужим. Радість, веселощі, надії на краще, а ще й подарунки – святкове печиво-пташки, яке напекли мами першокласників, залишаться в серці, пам’яті кожного – дорослого і малого.

Ой, прийшла весна щедра, запашна,
Принесла весна щастя і тепло,
Ще і Великдень, червоне яйце,
Ще й зелене зілля принесе.
Щоб горою піднімалися жита,
Щоб у праці розквіталися літа,
Щоб плодами наливалися сади,
Щоб родило і у полі, і в дворі,