11 newyear2016«От і закінчились зимові новорічні й різдвяні свята,» - констатуємо з легким смутком. Підготовка до них на факультеті розпочалася ще в середині грудня, коли студенти, діставши іскорку натхнення від старшого викладача О.О.Шрамко, розвинули і втілили її ідеї під час прикрашання факультетського фойє.

Було реалізовано нові, «не списані» мотиви убранства. Це все створювало передсвятковий настрій, чарівну казкову атмосферу.

10 newyear2016

Потім була низка традиційних вітальних візитів творчого колективу викладачів факультету до ближніх і дальніх сусідів. Даруючи гарний настрій, бажаючи добра, миру, злагоди, здоров’я під час співу чудових народних щедрівок і колядок, вони й самі одержували позитив і задоволення.

4 newyear2016
А ще студенти під керівництвом доцента кафедри педагогіки і психології початкової освіти провели яскравий новорічний ранок для молодших школярів.3 newyear2016

Їх вітали Дід Мороз, Снігуронька, казкові герої. Діти читали вірші, танцювали, відгадували загадки. Всім було цікаво й весело!

8 newyear2016
Заключним акордом зимових святкувань стало справді феєричне дійство, ініційоване вчителем вищої категорії, вчителем-методистом Глухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів В.М.Терещенко і деканом факультету початкової освіти доцента Н.І.Гречаник, з участю школярів, студентів, аматорських колективів факультету, сіл Слоута й Баничі.

14 newyear2016
Святково вдягнені учасники й гості заходу заповнили університетську аудиторію, в якій панував світлий дух добра, любові, радості. Ведучі свята студентки ІV курсу Н.Бабак і Л.Свириденко знайомили присутніх з історією виникнення зимових свят і народними звичаями, пов’язаними з ними. Святковий тон задали виступи найменших учасників, студентського й викладацького творчих колективів. Його підхопили гості – Слоутський народний ансамбль «Оберіг» (художній керівник Г.Д.Грищенко) виступив із місцевим фольклорним матеріалом, Баницький фольклорний колектив під керівництвом Л.М.Сачок – з театралізованим дійством «Щедрий вечір, добрий вечір». Звеселяли серця присутніх пісня «Старий рік минає», колядки «Нова радість стала», «Добрий вечір, люди», «А в пана Романа», щедрівки «Ой на Дунаєчку, ой на бережечку», «Пан господар, вимітай двори» (деякі з них – місцеві, Сумського регіону), щедрівка-ювілярка «Щедрик» в обробці Миколи Леонтовича, якій у цьому році виповнюється 100 років.

15 newyear2016
На святі присутні могли набути й практичних умінь, взявши участь у різних майстер-класах: з техніки витинанки (під керівництвом доцента кафедри теорії і методики початкової освіти Ковальова О.Є.); з техніки макраме (викладач спеціальних дисциплін професійно-педагогічного коледжу Севрюкова В.Є.); майстриня Галустян О.П. продемонструвала майтер-клас по валянню вовни; під керівництвом старшого викладача кафедри технологічної професійної освіти Борисенко Н.А. було проведено майстер-клас з оздоблення різдвяних пряників.

13 newyear2016
Колоритною була кінцівка свята. Доцент кафедри педагогіки і психології початкової освіти Г.П.Голяка запросив присутніх до традиційного побутового танцю "Орлиця". Це своєрідна гра, забава, що супроводжується грою на музичних інструментах, часто з підспівуванням. Навчитися побутового танцю, як у тому переконалися самі учасники, може будь-хто, і це зовсім не складно. Музику до танцю виконувала інструментальна капела викладачів кафедри педагогіки і психології початкової освіти: Абрамова Н.С. (гра на бубні), доценти В.Ф.Решетняк (гра на басолі) та В.В.Мішедченко (гра на ложках), професор Л.Я. Бірюк (імпровізація на рублі, спів до танцю), студентка ІІІ курсу факультету педагогіки і психології М.Петренко (гра на скрипці), доцент Г.П. Голяка (гра поперемінно на трьох інструментах – друга скрипка, сопілка прима та сопілка дводенцІвка).

21 newyear2016
Святкове дійство тривало близько двох годин, але ні найменші його учасники, ні найстарші не помітили плину часу. Всі одержали величезний позитивний заряд енергії, бо народні традиції – вічне й величне. Це наша історія, наша святиня.