imgonline com ua Compressed 7RItVJYv5hqHn17 квітня 2019 року у стінах Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка відбулася Всеукраїнська студентська Інтернет-конференція «Нова українська школа очима студентів».Свої двері для учасників конференції гостинно відчинив факультет початкової освіти. На захід завітали студенти із Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу ім. І. Я. Франка і Путивльського педагогічного коледжу ім. С. В. Руднєва. Також співорганізаторами конференції стали 7 педагогічних закладів вищої освіти з різних куточків України, які долучилися до конференції через онлайн-зв’язок.

Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна стратегія в освіті – створити школу, в якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті, в яку школярі будуть ходити із великим задоволенням і бажанням. Значну роль в цьому відіграє саме вчитель. В підготовці педагогів для початкових класів важливе місце займають педагогічні коледжі та училища, а далі особистість вчителя продовжує формувати і вдосконалювати заклад вищої освіти. Саме тому тематика конференції була присвячена актуальній реформі початкової ланки шкільної освіти.Заявлені напрямки роботи конференції стосувалися пріоритетів означеної освітньої стратегії, основних шляхів реалізації Концепції НУШ, оновленого змісту початкової освіти в Україні.

Зі вступним словом до учасників Всеукраїнської конференції звернулися декан факультету початкової освіти, кандидат педагогічних наук, доцент Гречаник Н.І. і голова наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених факультету початкової освіти, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри теорії і методики початкової освіти Мозуль І. В.

В ході конференції було розкрито теоретичні і практичні аспекти формування компетентностей в НУШ, використання інноваційних технологій в освітньому процесі початкової школи, особливості сучасного освітнього середовища та психолого-педагогічні аспекти його створення.Було обговорено нові підходи до викладання математики, природознавства, іноземної мови, музики, інформатики, організації інтегрованого і проектного навчання у початковій школі, впровадження в освітній процес нових методів і засобів роботи з учнями, особливості реалізації інклюзивної освіти.

До заходу долучилися не тільки студенти навчальних закладів України, але й тренери-педагоги Нової української школи, вчителі-новатори початкових класів загальноосвітніх шкіл міста Глухова, викладачі Глухівського національного педагогічного університету ім. О. Довженка, які щедро ділилися своїми ідеями, напрацюваннями, педагогічним досвідом. З учасниками конференції було проведено майстер-класи на розвиток критичного мислення, прояв творчих здібностей, виконання вправ інтерактивного характеру і проблемних завдань, роботу в групах.

Плідна робота в рамках конференції допомогла окреслити проблеми й перспективи впровадження новацій в НУШ. У форматі дискусії учасники заходу обговорювали актуальні проблеми професійної підготовки вчителя Нової української школи і шляхи їх вирішення, поспілкувалися і про престиж освітянської праці.

Гостям була запропонована насичена програма: проведено екскурсії музеями університету для знайомства із навчальним закладом, надано інформацію про цьогорічну вступну компанію до ГНПУ ім. О. Довженка, підготовлено вітальну каву і невелику концертну програму із номерів художньої самодіяльності у виконанні студентів університету. Гості були приємно вражені виставкою робіт декоративно-прикладного мистецтва, зроблених руками студентів факультету початкової освіти.

На згадку про зустріч студенти коледжів забрали з собою грамоти за кращі доповіді в рамках конференції, багато цікавої та корисної інформації, нові ідеї, фото на згадку, яскраві емоції і натхнення для подальших досягнень. Після проведення конференції викладачі і студенти факультету початкової освіти одержали гостинне запрошення до Путивльського педагогічного коледжу ім. С. В. Руднєва, який планується відвідати вже найближчим часом для обміну педагогічним досвідом щодо підготовки майбутніх учителів.