Кафедра педагогіки і психології початкової освіти
Науково-просвітницька діяльність педагогіки і психології початкової освіти
З метою популяризації національних ідей та традицій члени кафедри постійно організовують і проводять науково-просвітницькі, творчі заходи та проекти, зокрема: Всеукраїнська науково-практична конференція «Глухів музичний: земля Березовського і Бортнянського» (25 – 26 лютого 2016 р.); науково-просвітницький захід «На гостинах у Гетьмана»; науково-практичний семінар «Традиція кобзарства в Україні» (24 – 26 травня на базі ГНПУ ім. О. Довженка); акція пошанування Пам’яті жертв голодомору (1932 – 1933р.); акція пошанування Героїв Небесної Сотні (14 жовтня 2016р.); акція «Допоможемо воїнам АТО»; святкування 121 річниці з дня заснування Національної академії мистецтв у м. Києві меценатами з сім’ї Терещенків; участь у міжнародному хоровому фестивалі «Глинські дзвони»; реалізація Гречаник Н. І. мистецько-просвітницького проекту «Формування громадянськості особистості засобами української обрядовості» на виконання завдань наукового дослідження «Система формування культурологічної компетентності майбутніх учителів початкової школи у професійній підготовці» (2015 - 2019 рр.) в межах якого проводились народознавчі свята: «Прийди, прийди, весно!», «Обжинкові на Покрову», музично-театралізована вистава «Таємні агенти Нового року і Різдва» разом з учнями, батьками й вчителями школи №1 (вчитель початкової школи Терещенко В.М.); мистецька акція викладачів, присвячена новорічним віншуванням різних факультетів університету та підрозділів коледжу.
Підготовка підручників, посібників, монографій, методичних матеріалів слугує органічному поєднанню теорії і практики та є результатом використання найактуальніших наукових розробок з метою реалізації компетентнісного підходу майбутніх фахівців початкової ланки освіти. За результатами наукових досліджень у 2015-2018 рр. опубліковано 70 робіт з них - 6 посібників для ЗВО, 3 посібники для початкової ланки освіти, 56 статей, присвячених підготовці майбутнього вчителя до роботи в умовах впровадження оновленого змісту навчання в початковій школі.
Гордістю ГНПУ є студентський академічний жіночий хор (художній керівник та диригент – доцент кафедри, кандидат педагогічних наук Н. І. Гречаник), вокальний ансамбль викладачів факультету.
Професійний потенціал кафедри спрямований на підготовку майбутніх вчителів нової формації, у яких гармонійно розвинена інтелектуальна і почуттєва сфери, які вільно почували б себе патріотом своєї країни і громадянином світу, ґрунтовно знали досягнення національної культури і володіли б надбанням світової культурної скарбниці. Тільки за таких умов особистість може змінювати власне і суспільне буття на краще.