DSC 03291

Колектив кафедри педагогіки та менеджменту освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка – це перспективна команда викладачів, авторитетних та молодих науковців, які спрямовують свої інтелектуальні зусилля на розв’язання проблеми підготовки нової високопрофесійної генерації менеджерів у галузі освіти. Це підрозділ університету, який успішно виконує своє головне призначення – підготовку педагогічних працівників в одному з найстаріших педагогічних вищих навчальних закладів нашої держави, шануючи й укріплюючи академічні традиції української національної школи.

Професорсько-викладацький склад кафедри забезпечує викладання фундаментальних педагогічних дисциплін на п’яти факультетах університету, за його ініціативою в університеті розпочато і успішно здійснюється підготовка магістрів за спеціальністю 073 «Менеджмент» зі спеціалізацією «Управління навчальним закладом». При кафедрі також започатковано реалізацію освітньо-наукових програм підготовки доктора філософії за спеціальностями 011 Науки про освіту, 073 Менеджмент.

Кадровий склад кафедри педагогіки та менеджменту освіти дозволяє на високому рівні здійснювати освітній процес за основними видами: навчальну, наукову, методичну, організаційну, інформаційну. Навчальний процес забезпечують 2 доктори і 9 кандидатів педагогічних наук.

Упродовж кількох років співробітники кафедри працюють у складі організаційного комітету ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Педагогіка». Кафедра відкрита до співпраці з провідними університетами, навчальними закладами, НАНУ та НАПНУ, науковими установами України та Європейського союзу, співпрацює на партнерських засадах з науковим колективом відділу економіки та управління ЗСО Інституту педагогіки НАПН України.

Очолює кафедру Луценко Григорій Васильович, доктор педагогічних наук (2014), автор понад 80 наукових та навчально-методичних праць, коло наукових інтересів: фундаменталізація фізичної освіти у вищій школі, інформаційний менеджмент, системи управління науко-дослідною роботою у вищих навчальних закладах із використання НІТ, автоматизовані системи управління закладами в сфері освіти, технічні засоби автоматизації наукових досліджень.

Працівники кафедри систематично беруть участь у роботі експертних комісій МОН України, ДІНЗ України; робочих груп із оптимізації управління освітньої галузі, конференціях, конгресах, засіданнях круглих столів та професійних об’єднань з проблематики менеджменту освіти міжнародного, всеукраїнського та регіонального рівнів.